Посилання дистанційного навчання Кожухівського ліцею
https://classroom.google.com/u/0/h
Ви не авторизовані.
Якщо у вас є запрошувальний код,
зареєструйтеся. Це дуже легко.
Авторизованим користувачам доступна безліч
додаткових можливостей.
https://classroom.google.com/u/0/h
Російські спецслужби використовують різноманітні методи для вербування українських дітей, намагаючись дестабілізувати ситуацію в країні. Серед найпоширеніших способів — залучення підлітків через психологічний тиск, маніпуляції та фінансові винагороди. Найчастіше на звʼязок виходять через соціальні мережі та месенджери, зокрема телеграм-канали. Ворог пропонує легкий заробіток за виконання простих завдань — від малювання графіті та розклеювання листівок до більш серйозних злочинів, як-от: підпалів автомобілів військових, трансформаторних підстанцій та відділень пошти.
Важливо пам'ятати: пильність та відкрите спілкування з дітьми є ключовими умовами у запобіганні їхньому вербуванню.
У межах спільної програми «Безпечна школа», яку реалізовують Міністерство освіти і науки та Міністерство внутрішніх справ, розроблено рекомендації для батьків та освітян, щоб уберегти підлітків від вербування ворогом.
Ознаки, на які варто звернути увагу:
• Фінанси і майно: у дитини з’явилися дорогі речі, гаджети або кошти, походження яких вона не може пояснити.
• Зміни в поведінці: дитина раптово стала замкнутою, проводить більше часу в соціальних мережах, уникає розмов з дорослими про своє онлайн-життя.
• Інтереси: зʼявляється раптова зацікавленість військовою справою, політикою, критичною інфраструктурою.
• Зв’язки: нові знайомі, які можуть підштовхнути до протиправних дій.
• Розмови про заробіток: віра в «легкі гроші» через інтернет або незнайомих осіб.
Рекомендації батькам:
• Контроль і спостереження: будьте уважними до того, як дитина проводить час в інтернеті, у яких месенджерах та соціальних мережах спілкується, цікавтеся її новими знайомствами, особливо онлайн.
• Відкрите спілкування: підтримуйте довірливі стосунки з дитиною, цікавтеся її захопленнями та колом спілкування, щоб вчасно помітити загрози
• Фінансова грамотність: пояснюйте, що «легкі гроші» часто є обманом і можуть мати серйозні наслідки. А участь у протиправній діяльності завжди тягне за собою покарання, зокрема — позбавлення волі.
• Цифрова безпека: навчайте дитину бути обережною в соціальних мережах, не публікувати особисту інформацію, використовувати налаштування приватності та уникати контактів з незнайомими людьми. Навчайте розпізнавати фейки та маніпуляції.
• Правова обізнаність: розповідайте про відповідальність за злочини, зокрема в умовах воєнного стану. Наголошуйте, що за диверсію (ст. 113 Кримінального кодексу України) передбачено суворе покарання – до 15 років позбавлення волі або довічне увʼязнення. Окрім цього, відповідальність можуть нести й батьки.
• Розпізнавання маніпуляцій: розкажіть дитині про поняття вербування та пов'язані з ним ризики. Пояснюйте, яка інформація є секретною та які наслідки її розголошення можуть бути. Навчайте критично ставитися до пропозицій швидкого збагачення та виконання «простих» завдань.
Джерело:https://mon.gov.ua/news/yak-rozpiznaty-oznaky-verbuvannia-dytyny-rekomendatsii-batkam-i-osvitianam
Чисто там, де прибирають!
На цьому тижні в Кожухівській гімназії було гаряче — влаштували справжню ТОЛОКУ!
Гарна погода, завзяті учні, працьовиті вчителі та щире бажання зробити рідну гімназію ще кращою — ось секрет нашої командної роботи!
Що ми зробили:
- підмели доріжки
- зібрали сміття
- підрівняли кущі та дерева
- привели до ладу клумби
- висадили нові рослини
Кожен вніс свій вклад, працювали з усмішками та натхненням!
Було і весело, і корисно, і плідно!
У нашій гімназії відбувся конкурс малюнків на тему "Гроші в нашому житті", присвячений Всесвітньому тижню грошей.
Наші талановиті учні через мистецтво показали своє бачення фінансової грамотності: як заощаджувати, чому важливо планувати витрати та яку роль гроші відіграють у сучасному світі.
Всі роботи були яскравими, змістовними та креативними! Журі обрало найкращі малюнки, але переможцями можна вважати кожного, адже всі учасники проявили фантазію та розуміння важливої теми.
Дякуємо всім учням за активність! Разом ми вчимося фінансової грамотності та розвиваємо творчі здібності!
Цей тиждень був сповнений натхнення, творчості та шани до Великого Кобзаря! Учні взяли участь у захопливих квестах, конкурсах ілюстрацій та декламування віршів, а також перевірили свої знання у вікторинах. Тиждень Шевченка став чудовою нагодою вшанувати пам'ять великого поета та ще раз переконатися в актуальності його творчості для сучасного покоління.
Дякуємо всім учасникам за активність, а також класоводам та учителю української літератури Вигівській В.І. за організацію цих цікавих і пізнавальних заходів!
Шановні батьки! З 1 квітня по 31 травня відбувається прийом заяв для зарахування дитини до 1 класу гімназії.
Необхідні документи для подання:
1.Заява від батьків.
2.Копія свідоцтва про народження.
3.Копія чорнобильського посвідчення.
4.Медична довідка.
Територія обслуговування:с.Кожухівка, с.Клочеве.
Ворог з використанням соціальних мереж проводить вербувальну діяльність у середовищі дітей та молоді - найбільш вразливої категорії громадян з метою вчинення диверсій на логістичних маршрутах, а також для реалізації акцій антимобілізаційної спрямованості. Вразливість неповнолітніх до сугестивного впливу розширює вербувальні можливості спецслужб держави-агресора та їх спроможності з використання цієї категорії для зниження обороноздатності України, а в перспективі й для ймовірного створення видимості функціонування в Україні «антивоєнного підпілля».
Методом маніпуляцій та психологічного тиску, а також пропонуючи заробити кошти, російські спецслужби намагаються схилити дітей та молодь до протиправних кримінальних дій. Зокрема, за допомогою каналів і чат-ботів у месенджері «Telegram», де за грошову винагороду неповнолітнім пропонують пошкодити устаткування на залізниці (трансформатори, релейні шафи тощо), вчиняти підпал особистого і службового майна та автотранспорту військовослужбовців, поширювати публічні образи на адресу військово-політичного керівництва держави.
Уже задокументовано непоодинокі випадки цілеспрямованого впливу на школярів та спонукання їх до вчинення терористичних актів у закладах освіти.
Звертаємося до батьків школярів та самих учнів: не допустіть залучення неповнолітніх до підривної діяльності спецслужб держави-агресора через канали в соцмережах і месенджерах, де закликають до вчинення диверсій та терактів.
Пам’ятайте про невідворотність кримінальної відповідальності за скоєні проти своєї держави злочини.
Протягом тижня в нашій гімназії відбулися заходи до Дня рідної мови. Учні із захопленням брали участь у мовних вікторинах, конкурсах, творчих завданнях та відкривали для себе нові грані краси й багатства українського слова.
Разом ми ще раз переконалися, що рідна мова – це не просто засіб спілкування, а душа нашого народу, наш скарб, який потрібно берегти й примножувати.
19 лютого у нашій гімназії відбувся урочистий захід, присвячений Дню Державного Герба України. Це було справжнє свято патріотизму, гордості та єдності!
Учні дізналися багато цікавого про історію та значення Тризуба – головного символу нашої державності.
В рамках конкурсу малюнків «Мій Герб – моя гордість» діти продемонстрували свої творчі здібності та любов до України.
Атмосферу єднання підкреслив патріотичний флешмоб та спільне виконання Державного Гімну.
День пам’яті Героїв Крут – це нагода вшанувати відважних юнаків, які 29 січня 1918 року стали на захист незалежності України. Сьогодні ми згадуємо їхній подвиг, переглядаючи фільми, проводячи уроки пам’яті та запалюючи свічки на знак шани. Учні нашої гімназії переглянули історичну стрічку про ці події, обговорили значення самопожертви та патріотизму. Пам’ятаємо про тих, хто поклав життя за нашу свободу!